کود NPK پودری ۳۶-۱۲-۱۲

این کود قابل استفاده برای کلیه محصولات زراعی و باغی بوده و حاوی عناصر اصلی نیتروژن، فسفر و بویژه پتاسیم می باشد که باعث فعال کردن آنزیم ها و دخالت در ساختار دیواره سلولی گیاه و سوخت و ساز ازت و ساختن پروتئین همچنین ازدیاد مقاومت گیاه به بیماریها و رطوبت بالا و خشکی و خوش طعم کردن میوه و درخشان کردن آن با استفاده از فعال کردن عناصر ریز مغذی آهن، روی، مس و منگنز در طول رشد می شود.

دارای کد ثبت کودی به شماره ۰۹۳۱۷ از موسسه خاک و آب کشور

 

 

کود پودری N-P-K 12-12-36 گروه تولیدی سبزینه مارال عناصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم مورد نیاز گیاه را با ترکیبی کاملا متعادل تامین می نماید.
این محصول یک کود عمومی محسوب شده و بکارگیری آن برای کلیه گیاهان در تمام مراحل رشد امکان پذیر می باشد . این کود پودری با دارا بودن اسید آمینه و تمامی عناصر ریزمغذی بسیاری از نیازهای گیاه را تامین می نماید. همچنین این محصول با فرمول متعادل خود سرعت رشد ، عملکرد محصول و کیفیت را کاملا بهبود می بخشد.

این کود قابل استفاده برای تمام محصولات زراعی می باشد و حاوی عناصر اصلی نیتروژن، قند و به ویژه پتاسیم می باشد که به  درشتی و آبدار شدن میوه  ها کمک می کند و باعث افزایش سوخت و ساز ازت و ساختن پروتئین و در نتیجه  خوش رنگ شدن و عطر و طعم میوه و  بهبود خاصیت انبارداری میوه می شود. همچنین این کود باعث افزایش وزن هر دانه می شود.

با پتاس بالا مخصوص افزایش رشد و کیفیت گیاهان زراعی و باغی است. این محصول در زمان رشد زایشی به صورت محلول پاشی یا آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین کود ۳۶-۱۲-۱۲ باعث خوش­رنگ‌تر شدن و بزرگتر شدن محصول، مقاومت گیاه در برابر آفات و بیماری‌ها، افزایش مقاومت غلات به خوابیدگی، افزایش انبارداری میوه‌ها، کاهش آلودگی بیماری‌های قارچی و افزایش مقاومت گیاه به خشکی، سرمازدگی و شوری می‌شود. بدلیل اینکه در ترکیبات این کود کلر وجود ندارد احتمال بروز سمیت و برگ سوزی کلره وجود ندارد و برای خاک‌های شور نیز مناسب است.

این محصول به دلیل انحلال ۱۰۰ درصد ، در مخازن کود به هیچ عنوان رسوب نمی نماید. این کود کمبود های مربوط به هر یک از عناصر اصلی را برطرف نموده و مصرف کودهای پایه را به حداقل می رساند. همچنین این نوع کود فاقد کلر، سدیم و فلزات سنگین می باشد.
کود N-P-K 12-12-36  قابلیت استفاده مصارف آب آبیاری و همچنین محلول پاشی را دارا می باشند.

تجزیه ضمانت شده:

تجزیه ضمانت شده:
نیترون N فسفر قابل استفاده P۲O۵ پتاسیم قابل حل در آب K۲O
۱۲ ۱۲ ۳۶

مزایای کود پودری N-P-K 12-12-36

• تامین عناصر درشت و ریز مغذی برای گیاه
• افزایش رشد در تمام گونه های گیاهی
• مناسب برای تمام مراحل رشد گیاه و محصولات زراعی و باغی
• دارای قابلیت جذب سریع و تاثیر فوق العاده
• فاقد کلر ، سدیم و فلزات سنگین

دستورالعمل مصرف کود پودری N-P-K

دستور العمل مصرف:
نوع محصول محلول پاشی آبیاری توضیحات
درختان میوه ۸-۵ کیلوگرم در هکتار ۳ کیلوگرم در هزار متر مربع ۳ دوره در طول فصل
گیاهان زارعی ۷-۴ کیلوگرم در هکتار ۲-۳ کیلوگرم در هکتار ۲ دوره در طول فصل
گیاهان گلخانه ای ۷-۴ کیلوگرم در هزار متر مربع ۳ کیلوگرم در هزار متر مربع ۳ دوره در طول فصل