safroon

کود کامل گرانوله زعفران

بر اساس نیاز تخصصی زعفران به عناصر مورد نیاز فرموله گردیده است که  استفاده از این کود باعث افزایش تولید کلاله زعفران و مقاومت گیاه به عوامل تنش زا، از قبیل سرمازدگی، کم آبی و همچنین باعث  ذخیره سازی مواد غذایی در پیاز زعفران می گردد و باعث افزایش کیفی و کمی کلاله خواهد شد.

تغذیه مطلوب یکی از ارکان برداشت محصول با عملکرد بالاست.

زعفران نیز از این قاعده مستثنی نیست.تحقیقات سی ساله پژوهندگان استان زعفران خیز خراسان نشان داده است :

۱- زعفران گیاه کم توقعی است که با تغذیه متعادل و در زمان مناسب می توان به حداکثر برداشت دست یافت.

۲- تحقیقات ثابت نموده است که ماه های بهمن و اسفند ماه های بحرانی در تغذیه این گیاه بشمار می روند زیرا غلظت اکثر مواد مغذی و ریزمغذی در این ماه در برگ پیاز زعفران افزایش چشمگیری پیدا می کند که خود گویای نیاز گیاه در این موقع به مواد غذایی است بنا بر این مصرف کود در این مدت بینهایت مفید واقع می شود.

۳- هر سال بر حسب نقاط گرمسیر تا سرد سیر و زودی آب اول از اواخر آبان تا نیمه اسفند برگ های زعفران که از رأس پیازهای دختر روئیده اند از رشد باز می مانند و ریشه ها که از کف پیاز مادر روئیده اند خشکیده و پیاز مادر در جسم پیازهای دختر مستهلک می شود. از این پس پیاز دختر و پیازچه ها که فاقد ریشه اند برای تغذیه و درشت شدن در طول ماههای اسفند و فروردین فقط به جذب برگی و فتوسنتز و ذخیره سازی مواد غذایی به باران های فصلی متکی هستند. کود دهی مزرعه در این دوره کوتاه با کودهای کامل با فرمول مناسب و تحقیق شده ، موجب درشت شدن پیازها و گل آوری آنان در سال بعد و نهایتاً افزایش تولید در مزرعه زعفران می شود.

ویژگیهای خاص :

۱- این کود  بصورت گرانول و کاملاً سریع الجذب است.

۲- عناصر میکروی این کود ( آهن، منگنز، روی و مس ) بصورت کلات هستند.

دستور مصرف :

 بهترین زمان مصرف از اواخر بهمن تا نیمه اسفند است.بسته بندی : ۲۵ کیلو گرمی

آنالیز:

ازت ۱۰%

فسفر ۷%

پتاس ۲۰%

ریز مغذی های: مس، آهن، منیزیم، روی و…

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE